Hamilelik de 8-14 Hafta


Hamilelik de sekiz ila on dört haftaları arası

Hamilelik başlangıcında genelde ilk randevunuz onuncu haftada olur.  Hamilelik ile ilgili ilk randevunuzda kilonuz ve boyunuz ölçülür. Sağlığınız hakkında sorular sorulur. Ailenizde veya eşinizin ailesinde çocuğu etkileyebilecek herhangi bir rahatsızlığın olup olmadığı sorulur. Hamilelik ile ilgili her şeyin normal olup olmadığını saptamak için çeşitli testler yapılır ve nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında size bilgi verilir. Hamilelik hakkında Merak ettiğiniz konuları doktorunuza sorunuz.

Genelde Hamilelik de sekiz ila on dört hafta arasında ultrason taraması yapılır. Bu sayede bebeğin ölçüleri ve tahmini yaşı belli olur. Ultrason sayesinde bebek de bir anormallik olup olmadığı da tespit edilir. Eşiniz de tarama esnasında size eşlik edebilir. Doktorunuzun bu aşamada belirleyeceği vitamin takviyelerini sağlıklı bir hamilelik için ihmal etmeyiniz.

Hamileliğinizin on ikinci haftasında bebeğiniz artık şekillenmiştir. Tüm organları, kasları, kemikleri, bacakları ve cinsel organı şekil almıştır. Hareket etmesine rağmen siz henüz bu hareketleri hamileliğin bu aşamasında hissedemezsiniz.

10-hafta-hamile

10-hafta-hamileKategoriler:AY AY HAMİLELİĞİN GELİŞİMİ, Hamilelik

Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: